Stelton

Webová stránka značky: Stelton

Stelton představuje zvláštní pohled na svět, jakýsi zvláštní stav mysli, který Stelton nazývá "Stelton state of mind". Znamená věřit v překvapivý, inovativný, jednoduchý, funkční a velmi kvalitní skandinávský design. Stelton je držitelem ocenění "iF Product Design Award 2009", "Initiative Prize 08/09" a "Superbrand 2008".

"Stelton state of mind" je hlavním cílem týmu Stelton. Produkty Stelton obohacují každodenní život. I vy můžete prožít radost z výrobků Stelton vyrobených s velkou úctou k vám, jejich uživatelům. Silná vize budoucnosti a pevná tradice zajišťuje legendárnímu designu Stelton trvalý úspěch.

Jak se stal Stelton legendou

Stelton byl založen v roce 1960 za účelem prodeje nádobí z nerez oceli, například salátových mís, podnosů apod. Designová politika však byla zformulována až v roce 1964, kdy výkonný ředitel Peter Holmblad zahájil spolupráci s předním dánským architektem a designérem Arne Jacobsenem. Základní myšlenkou bylo vytvořit originální řadu nádobí a stolních předmětů, kde vzájemný vztah mezi jednotlivými detaily vytváří harmonii stolování. Výsledkem byla slavná produktová řada Cylinda Line, která byla uvedena na trh v roce 1967 a okamžitě na sebe strhla pozornost svým klidným a funkčním designem.

Díky úspěchu řady Cylinda Line společnost rychle rostla v Dánsku i na světových trzích. Po smrti Arneho Jacobsena v roce 1971 byla zahájena spolupráce s mladým designérem Erikem Magnussenem, známým svou prací pro dánského výrobce porcelánu Bing & Gr?ndahl. Jeho prvním dílem pro Stelton byla termostatická konvice z nerezové oceli s unikátním naklápěcím uzávěrem, která byla představena v roce 1977 a stala se nejprodávanějším produktem v celé historii značky.

Od té doby Erik Magnussen a Stelton vytvořili širokou škálu výrobků a doplňků ke stolování z nerezové oceli a z ABS plastu. V roce 2004 došlo k zásadní změně ve vedení společnosti - dřívější majitel a generální ředitel Peter Holmblad se přesunul do představenstva a nový většinový vlastník Michael Ring přinesl do společnosti úspěšný nový proud nápadů a inovace, když zcela obměnil management a nastolil novou vizi spolupráce s designéry. Dnes Stelton nabízí pět hlavních designových řad s produkty od více něž 20 nejlepších světových designérů.

Řada výrobků Stelton je vystavena v mnoha světových muzeích, např. The Museum of Modern Art a The Cooper-Hewitt Museum v New Yorku, Philadelphia Museum of Art ve Filadelfii, Victoria & Albert Museum a British Museum v Londýně, Staatliches Museum für angewandte Kunst v Mnichově, Kunstindustrimuseet v Kodani, Louvre a Pompidou v Paříži. Stelton také obdržel ocenění "Denmark's Coolest Brand 2005" a "Business to Consumer Superbrand 2006".

Žádné produkty značky Stelton nebyly nalezeny...