Vážení zákazníci, z důvodu dovolené budeme všechny příchozí objednávky expedovat v termínu od 17.6.2024. Děkujeme za pochopení.

Iittala - hrnek Taika 0,4l černá

Iittala - hrnek Taika 0,4l černá

599 Kč
Dostupnost: Skladem (2 ks)
Kód: 7320065006940
Iittala - hrnek Taika 0,4l černá

Detailní popis produktu

"Magic" ve finštině, Taika vám umožňuje vybrat si z mnoha odvážných a okouzlujících kusů. Haapaniemi se pro tyto ilustrace inspiroval vlastní fantazií a vyprávěním . Tyto fascinující a magické designy postupně odhalují své detaily a jsou významem pro jejich uživatele.

Design :  Klaus Haapaniemi , Heikki Orvola

Materiál : porcelán

Doplňkové parametry

Kategorie: Hrnky a šálky
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

země původu Finsko

Iittala Group jednou z vedoucích společností na poli skandinávského designu. Skupina má silnou pozici na svých domácích trzích ve Finsku, Švédsku, Norsku a Dánsku se svými značkami Arabia, Hackman, Iittala, Fiskars, BodaNova, Höganäs Keramik, Rörstrand, Raadvad a Høyang-Polaris. Iittala Group je součástí mezinárodní Fiskars Corporation.

Iittala je designová značka nabízející opravdové designové klasiky jako například slavnou vázu Alvara Aalta nebo překrásné doplňky do domácnosti. Ale především vyrábí produkty, které mají trvalou hodnotu. Již dlouhá léta je Ittalla v tomto ohledu součástí probíhající revoluce. Kdysi dávno designér Kaj Franck řekl, že objekty by měly být použitelné, trvanlivé a funkční, tak aby se daly nekonečně mnohokrát kombinovat pokaždé jinak, a osvěžovat náš každodenní život. V Iittale věří v trvanlivý každodenní design na úkor "throwawayism" - kupování věcí s krátkou životností, které se brzy omrzí nebo ztratí svou schopnost soužit.

Jistě že je přirozené, že ne všechny předměty mohou vždy přetrvat navěky, mohou se rozbít, nebo přestanou vyhovovat svou velikostí nebo barvou. A právě proto jsou předměty od Iittaly navrženy tak, aby se vždy daly kombinovat i barevně, i když nemusí být nutně k dostání ve všech možných barevných provedeních, stejně každý nový kousek skvěle zapadne mezi ty stávající. Tak můžete svou kolekci Iittala stavět a osvěžovat nekonečně dlouho.

Méně je více. Slavný výrok Miese van der Rohe se na naší planetě stává čím dál tím relevantnější. Je relevantní i pro Vás? V tom případě nás můžete následovat a připojit se k hnutí proti throwawayism - vyhazování-věcí-do-koše.

Designéři: Aino Aalto, Alvar Aalto, Broberg and Ridderstråle, Antonio Citterio, Claesson Koivisto Rune, Björn Dahlström, Anna Danielsson, Alfredo Häberli, Harri Koskinen, Thoma Sandell, Ikka Suppanen, Tapio Wirkkala, …